Wysoka wydajność i niezawodność zewnętrznych sieci Wi-Fi jest funkcją zarówno dobrze przygotowanego projektu, prawidłowo wykonanych prac instalacyjnych oraz zastosowanych urządzeń i technologii. W ofercie firmy EURETECH znajdują się specjalizowane do zastosowań zewnętrznych punkty bezprzewodowego dostępu ( Access Point – AP ) marki RUCKUS, należącej do firmy COMMSCOPE.  

Oferowane rozwiązania w zakresie zewnętrznych sieci Wi-Fi można zastosować dla zaspokojenia potrzeb różnych firm i instytucji, natomiast ze względu na opatentowanie unikatowych technologii w zakresie wydajności i jakości propagacji i odbioru sygnału w AP, produkty marki RUCKUS są bezkonkurencyjne w środowiskach wysokiego zagęszczenia użytkowników.

Przykłady dla różnych grup i środowisk użytkowników:

  • pracownicy pracujący na rozległych terenach czy powierzchniach magazynowych,
  • personel i pacjenci dużych obiektów służby zdrowia,
  • mieszkańcy przebywający w otwartych przestrzeniach swoich miejscowości - Smart City,
  • studenci w obrębie kampusów akademickich,
  • podróżni porów lotniczych i dworców kolejowych,
  • kibice otwartych obiektów sportowych i stadionów,
  • wystawcy i odwiedzający imprez targowych.   

Podstawową cechą oferowanych bezprzewodowych punktów dostępu ( AP ) w zastosowaniach zewnętrznych jest ich odporność na warunki atmosferyczne, w tym deszcz, wilgoć, niskie i wysokie temperatury, a także zapylenie.

W projektowanych przez nas sieciach bezprzewodowych Wi-Fi stosujemy kontrolery, które w automatyczny sposób dostrajają wszystkie AP do istniejących i zmieniających się warunków radiowych. Dzięki zaawansowanej technologii tych kontrolerów połączenie użytkownika może być przekazywane do kolejnych AP bez rozłączania w tzw. roamingu.

Zasilanie AP może odbywać się poprzez PoE lub poprzez adapter zasilający z najbliższego miejsca. Połączenia sygnałowe, w zależności od uwarunkowań i rozmiarów zewnętrznej przestrzeni, którą uwzględniamy w projekcie, może odbywać się miedzią, światłowodami lub bezprzewodowo w ramach wewnętrznej komunikacji pomiędzy AP zwaną siatką ( mesh ). W zależności od potrzeb wybieramy odpowiednie modele AP z antenami albo dookólnymi albo sektorowymi.